Кузманов спечели четвърта титла за сезона

Националът на България за "Купа Дейвис" Димитър Кузманов спечели турнира по тенис в Камен (Германия) с награден фонд от 15 хиляди долара. Поставеният под номер 2 Кузманов победи на финала петия поставен Секу Бангура (САЩ) с 6:1, 7:5 за 1:42 часа.

Българинът нямаше никакви проблеми в първия сет, в който поведе с 5:0. Във втората част Кузманов взе аванс от 4:2, загуби следващите два гейма, но направи решаващ пробив за 6:5 и при свой сервис затвори мача.

Това беше десета поредна победа за пловдивчанина без загубен сет. През миналата седмица той заслужи трофея в Калтенкирхен (Германия). Така Кузманов си осигури четвърта титла за сезона и общо 16-а в кариерата си в турнирите на ITF. Българинът също така заработи 18 точки за световната ранглиста и 2160 долара.