Лев Инс стана шампион на столичната Фен Купа 2018

Тридневният футболен празник на столичната Фен Купа 2018 завърши днес с победа за "Лев Инс". Те участват в турнира за трета поредна година, а това е първата им регионална титла. Освен това, победата е техният "билет" за националните финали на Фен Купа 2018, които ще се проведат в София, на 29 и 30 септември.

Купата беше връчена на шампионите от легендарния стратег Димитър Пенев и "радостта на народа" Божидар Искренов. Те им пожелаха успех на националните финали и ги накараха да обещаят, че ще дадат всичко от себе си, за да вземат голямата награда - посещение на мач на любим футболен отбор в рамките на Европа.
Финалният мач от битката за София изправи шампионите срещу техните подгласници "Ла фурия". Мачът започна много драматично с равенство 1:1 през първото полувреме. Втората половина започна с втори гол за шампионите и резултатът остана непроменен до последните 2 минути на мача, когато защитниците на "Ла Фурия" фаулираха едно от остриетата на "Лев Инс", за да спрат устремената му атака. При последвалия пряк свободен "Лев Инс" разиграха заучено положение и поразиха за трети път вратата на "Ла Фурия", оформяйки крайното 3:1.
Паралелно с мачовете, и през трите дни на столичната надпревара, се провеждаха забавни игри, разнообразни спортни предизвикателства и множество томболи за награди като GPS фитнес гривна, оригинална фланелка LEGEA на италианския Палермо, оригинални футболни екипи, топки, спортни раници и сакове, козметика от новата лимитирана серия на Rexona за Световно 2018 и много други.

Следващият шанс за феновете да се докоснат до неповторимите емоции на Фен Купа 2018 е на 7 и 8 юли в Кюстендил.