"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Мисиджан разсипа шампиона на Швейцария, Лудогорец би с 10 човека (видео+снимки)

Лудогорец изигра силен последен мач в Австрия срещу Йънг Бойс и заслужено надигра с 2:1 своя противник в генералната си репетиция преди началото на сезона. В герой за орлите се превърна Върджил Мисиджан, който вкара и двете попадения, а за шампиона на Швейцария се разписа Оаро.

Успехът на разградчани е още по-впечатляващ, тъй като през последните 35 минути българският шампион игра с човек по-малко заради червен картон на Козмин Моци. Срещата се проведе в доста високо темпо, здравите сблъсъци се случваха често и проверката по-скоро приличаше на официален мач, а не на контрола.

Разградчани откриха резултата чрез Върджил Мисиджан още в 10-ата минута. Българският шампион организира великолепна скоростна атака, която премина през Сисиньо, Кешерю и Вандерсон. Последният намери Мисиджан отляво на наказателното и холандецът не остави шанс на Вьолфи след майсторски изстрел в далечния ъгъл- 1:0 за Лудогорец.

В 29-ата минута Лудогорец като по чудо не стигна до втори гол. Кешерю овладя отлично пред границата на малкото наказателно поле и намери непокрития Вандерсон. Бразилецът стреля от 6-7 метра в близкия ъгъл, но нацели левия страничен стълб.

Пет минути по-късно швейцарците изравниха. Това стана чрез Оаро. Бившият футболист на ПСЖ и Бордо се извиси над всички след центриране от корнер и с глава направи 1:1.

В 44-ата минута Мисиджан проби отдясно и центрира в наказателното поле. Отбраната на Йънг Бойс изби, но топката попадна в Кампаняро. Последва силен шут на халфа, който Вьолфли изби.

Втората част започна по подобие на първата - със здрава битка и сериозни единоборства. Първи и през това полувреме удариха орлите. В 53-ата минута Марселиньо изведе Мисиджан очи в очи срещу Вьолфи и нападателят на българския шампион прокара топката между краката на вратаря за 2:1.

Само 120 секунди по-късно Лудогорец остана с 10 човека, тъй като Моци бе изгонен за нарушение пред наказателното поле. Въпреки това в 58-ата минута Вандерсон можеше да вкара трето попадение след самостоятелен пробив, но силният му удар от границата на наказателното поле бе избит от стража на швейцарците.

В 64-ата минута Кешерю като по чудо не реализира след изстрел от 3-4 метра, който Вьолфи инстинктивно спаси. Няколко секунди по-късно Кампаняро отправи мощен шут от 20 метра, но вратарят на Йънг Бойс отново изби.

Швейцарският шампион отговори с два опасни пробива през зоната на Натанаел. Първият бе спрян от доброто заставане на Форстър, а второто не намери футболист в жълто.

До края на проверката Йънг Бойс опита да достигне до равенството, но футболистите на Аутори се бранеха дисциплинирано и сравнително лесно удържаха минималната си преднина.

ЛУДОГОРЕЦ - ЙЪНГ БОЙС 2:1