Монтана допусна поражение от Септември

Монтана загуби с 2:1 от столичния Септември в контролна среща, играна в Правец, където двата отбора са на лагер. Елитният тим, който е воден от бившия наставник на монтанци Николай Митов, имаше инициативата преди почивката и успя да открие резултата в 44-ата мин. чрез Здравко Димитров. Малко преди това Сергей Георгиев бе изпуснал единственото положение за гол за Монтана. През второто полувреме и в двата отбора бяха направени много смени, но въпреки това темпото на игра остана високо. Владо Николов се разписа за 2:0 в 56-ата минута. Юношата на монтанци Борислав Дамянов на два пъти пропусна след това да намали от изгодни ситуации. Това, което не успяха да направят нападателите на Монтана, го направи защитникът на Септември Васил Добрев, отбелязвайки си автогол в 82-ата мин.