Монтана с победа в контролна среща

Монтана започна с победа на лагера в Правец. Воденият от треньора Ферарио Спасов северозападен тим се наложи с 2:0 над Черноморец (Балчик). Привлеченият от Дунав (Русе) нападател Димитър Георгиев откри резултата в 24-та мин., възползвайки се от извеждащо подаване на Тони Тасев. Преди почивката пред Георгиев имаше още две възможности да се разпише, но при първата стреля в аут, а при втората футболист на Черноморец изби от голлинията неговия удар. Въпреки направените смени монтанци имаха инициативата и през второто полувреме. Два гола на Атанас Илиев бяха отменени заради засада, а пропуски в атака направи и Сергей Георгиев. Три минути преди края на двубоя  Йордан Йорданов комбинира с Борислав Дамянов и юношата на Монтана се разписа за 2:0.