ЦСКА-София с нов успех при Ел Маестро! Тонислав Йорданов наказа шестия в Русия (видео)

ЦСКА-София победи с 2:1 шестия в руското първенство Уфа в контролна среща в Австрия. Отличен мач записа Тонислав Йорданов, който вкара и двете попадения за "червените". Така тимът на Нестор Ел Маестро продължава победната си серия в проверките. Това е общо третия летен мач за ЦСКА-София и втори на австрийска земя. Преди няколко дни бе записан успех над Варен Нагазаки.

Георги Китанов, Витаутас Черниаускас, Фернандо Каранга, Енрике Рафаел и Стойчо Атанасов не взеха участие в днешния мач. В събота (30 юни) "червените" излизат срещу носителя на Купата на УЕФА за 2009 година Шахтьор (Донецк).

В 16-ата минута Кирил Десподов проби по крилото и опита коварен удар, но топката не намери целта. Това бе и първото по-сериозно положение в срещата. Минутка по-късно руснаците отвърнаха с опасно центриране пред вратата на "червените", но нападателите на Уфа не се ориентираха както трябва.

В 23-ата минута българският отбор откри резултата. Жеферсон получи много добър пас отляво, той потърси Тонислав Йорданов, получи се разбъркване  и последният успя да намери мрежата - 1:0 за "червените"!

По-добрата игра на тима на Нестор Ел Маестро продължи. В 29-ата минута Десподов можеше да завърши бърза акция на своите, но шутът му не намери рамката.

Малко по-късно обаче нигерийският нападател Силвестър Игбун изравни резултата с плонж. Това бе първо попадение, което инкасират "червените" под ръководството на Ел Маестро.

В 41-ата минута Тонислав Йорданов опита да прехвърли вратаря на руснаците с акробатичен удар, но топката прехвърли целта.

В 60-ата минута "червените" излязоха отново напред в резултат. Тонислав Йорданов, който записа отличен мач, направи 2:1 за българския тим с глава!

Последваха по-скучни минути. В 85-ата минута резервата на "червените" Александър Георгиев стреля технично, но сантиметри му попречиха да прехвърли стража на Уфа.

ЦСКА-София - УФА 2:1

ЦСКА-София: 1. Данте Стипица, 29. Борис Секулич, 5. Николай Бодуров (к), 28. Пламен Гълъбов, 3. Жеферсон Телес, 15. Кристиян Малинов, 26. Валентин Антов, 20. Тиаго Родригес, 7. Жоржиньо, 19. Кирил Десподов, 21. Тонислав Йорданов.

Резерви: 12. Слави Петров, 4. Божидар Чорбаджийски, 23. Александър Дюлгеров, 24. Стивън Перейра, 14. Ангел Лясков, 16. Жанио Бикел, 6. Рубен Пинто, 8. Едвин Джеси, 18. Александър Георгиев, 22. Никола Колев.

Снимка: cska.bg