Гзира победи Сант Жулия на старта на Лига Европа

Гзира Юнайтед (Малта) даде начало на тазгодишния турнир Лига Европа с победа с 2:0 като гост срещу Сант Жулия (Андора). Това беше първи мач от предварителната фаза на втория по сила турнир на континента, като реваншът е насрочен за 5 юли в Малта.

Гзира, който игра с Левски по време на зимната пауза и отстъпи с 1:2, поведе в 20-та минута с гол от дузпа. Точен беше 30-годишният сенегалец Амаду Самб, който има дългогодишен опит в италианската трета дивизия с отборите на Монца, Кремонезе и Лумецане. Бразилецът Жоржиньо, който през кариерата си е играл само в Малта и за един сезон за унгарския Кечкемет, пък оформи крайния резултат три минути преди края.

Останалите мачове от предварителната фаза са насрочени за 28 юни и 5юли, а в първия кръг своето участие в евротурнирите започват Славия, ЦСКА-София и Левски.