Дрита и Линкълн се класираха за финала

Линкълн Ред Импс (Гибралтар) победи с 2:0 Ла Фиорита (Сан Марино) и се класира за финалния мач от предварителната фаза в Шампионската лига по футбол. Там грибралтарците ще срещнат Дрита (Косово), който надигра с 2:0 след продължение ФК Санта Колома (Андора) няколко часа по-рано на същия стадион.

Полуфиналите от предварителния кръг се играха на стадион "Виктория" в Гибралтар и започнаха с мача между ФК Санта Колома и Дрита от 18 часа. Той завърши при нулево равенство, а в продълженията косоварите стигнаха до два гола. Шевдет Шабани откри за Дрита в 99-та минута, а Фидан Гербеши се разписа за 2:0 в третата минута на добавеното време в първото продължение.

В 22 часа на терена излязоха Ла Фиорита и Линкълн Ред Импс . Гибралтарците поведоха във втората минута с гол на Антони Ернандес, а Алекс Морено реши изхода от срещата в 51-та.

Финалът е насрочен за 29-и юни отново на стадион "Виктория" в Гибралтар, а победителят от този мач ще срещне шведския шампион Малмьо. В този кръг участието си започва и Лудогорец, който ще се изправи срещу Крусейдърс от Северна Ирландия.