Съперникът на Славия постигна драматична победа във Финландия

Илвес Тампере, който е съперник на Славия в Лига Европа, записа победа в шампионата на Финландия. В среща от 17-ия кръг Илвес спечели драматично като гост с 3:2 срещу СИК.

Гол от дузпа в 89-ата минута на Маме Тиав осигури успеха в полза на гостите. Преди това Аристоте Мбома даде аванс за СИК в осмата минута на втората част, но голове на Мариус Нубиси и Лоури Ала-Милимеки обърнаха развоя на събитията на тима от Тампере. Вахид Хамбо направи резултата 2:2 в 86-ата минута, но три минути след това Тиав реализира от бялата точка, за да осигури първа победа в пет срещи за Илвес.

Съперникът на Славия се намира на шесто място в класирането с актив от 23 точки. "Белите" гостуват в Хелзинки на 12 юли в първия мач между двата състава от Лига Европа.