Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Уругвай охлади домакинския ентусиазъм на Русия и спокойно ще гледа какво ще направят Испания и Португалия (видео)

Уругвай спечели битката за първото място в Група "А", след като надделя с 3:0 над Русия, нанасяйки първа загуба на домакина на Световното първенство. Попадение на Луис Суарес (10'), автогол на Денис Черишев (23') и точен удар на Единсон Кавани в последната минута донесоха трета поредна победа на отбора на Уругвай, който все още няма допуснат гол. Така южноамериканският тим ще чака да види какво ще направят тази вечер Испания, Португалия и Иран, тъй като победителят от Група "А" трябва да срещне втория тим от Група "В" на 1/8-финалите, а на тази позиция може да завърши всеки от изброените три тима.

Оскар Табарес, който не можеше да разчита на контузения Хосе Хименес, бе направил четири корекции. Себастиан Коатес, Нахитан Нандес, Диего Лаксалт и Лукас Торейра бяха титуляри. Големите звезди на "урусите" Единсон Кавани и Луис Суарес отново водеха атаката на Уругвай. А
Селекционерът на "Сборная" Станислав Черчесов беше направил три промени в своя състав. Игор Смолников и Фьодор Кудряшов започнаха като халф-бекове в схема с трима бранители, а Алексей Миранчук стартира на мястото на една от големите звезди на Русия на това Световно - Александър Головин, който остана на скамейката. В деветата минута Уругвай организира бърза атака. Суарес проби отляво, след което опита подаване към Кавани, но то бе пресечно. Топката обаче стигна до Бентанкур, който бе фаулиран на границата на наказателното поле от Газински. Саурес изпълни фаула, стреляйки по земя в десния ъгъл. Акинфеев не успя да достигне до топката, която се озова във вратата му - 1:0.
Русия опита да отговори веднага, но хубав удар на Черишев от 15-ина метра бе спасен от Муслера.
В 18-ата минута Дзюба засече с глава центриране на Черишев, но прати топката в земята, а след рикошета тя прехвърли вратата. Впоследствие се оказа, че има и нарушение на нападателя.
Пет минути след това - в 23-тата, Уругвай стигна до щастлив втори гол. Дзюба изчисти корнер пред вратата на Акинфеев, но топката стигна до Лаксалт, който стреля от 25 метра. Топката рикошира в крака на Черишев и промени значително траекторията си, влизайки до гредата - 2:0. След две корекции попадението в крайна сметка бе записано като автогол на играча на Виляреал.
В 29-ата минута южноамериканският тим пропусна стопроцентова възможност за трети гол. Бентанкур излезе очи в очи с Акинфеев, който се намеси, след което топката бе изчистена преди Кавани да направи добавка.
Положението за домакините стана още по-сложно в 37-ата минута, когато Смолников получи втори жълт картон заради нарушение срещу Лаксалт, който преди това го преодоля. Черчесов пък трябваше да направи рокада, като неговото решение бе да замени Черишев и да пусне на негово място Марио Фернандес.
Въпреки численото неравенство селекционерът на Русия реши да включи в игра втори нападател в лицето на Смолов, който се появи в 60-ата минута.
В 65-ата минута Нандес изведе Кавани в наказателното поле, но нападателят се забави, след което падна, претендирайки за нарушение на Игнашевич. Контакт имаше, но Кавани сам постави своя крак пред този на бранителя, така че правилно не бе отсъдена дузпа.
В 71-вата минута и домакините настояваха за 11-метров наказателен удар, след като Годин удари с ръка Дзюба при борбата за една висока топка. В действията на бранителя обаче нямаше умисъл. Реферът се консултира с ВАР и решението му, че няма нарушение бе потвърдено.
Осем минути преди края Кавани изведе Суарес в наказателното поле. Нападателят на Барселона опита да му върне и така уругвайците пропуснаха добра възможност. Малко след това шут на Родригес от 20-ина метра затрудни Акинфеев, който не се намеси добре, но успя все пак да избие в корнер. След неговото изпълнение Касерес бе оставен сам да стреля с глава отблизо, но ударът му бе много неточен.

В 86-ата минута Кавани направи добър рейд в наказателното поле, но в последния момент Игнашевич подложи крак и блокира изстрела.
В последната минута Акинфеев изби шут на Родригес. След центрирането от корнер Годин засече с глава. Стражът на Русия отново изби, но Кавани направи добавка отблизо, оформяйки крайния резултат.

1/8-финалът с участието на Уругвай е в събота, 30 юни, от 21.00 часа българско време.

Уругвай: Муслера; Касерес, Коатес, Годин, Лаксалт; Нандес (75'-Родригес), Торейра, Весино, Бентанкур (63'-Араскаета); Суарес, Кавани (93'-Гомес)

Русия: Акинфеев; Кудряшов, Игнашевич, Кутепов, Смолников; Зобнин, Газински (46-Кузяев); Черишев (38'-Фернандес), Миранчук (60'-Смолов), Самедов; Дзюба