ЦСКА-София без проблеми срещу японци на старта в Австрия (видео)

Отборът на ЦСКА-София започна с успех контролите си на подготвителния лагер в Австрия. "Червените" надвиха с 3:0 елитния японски състав на В-Варен Нагазаки. Тиаго Родригес (21) и Кристиян Малинов (42) бяха точни още преди почивката, а Едвин Джеси оформи крайния резултат в 88-ата минута. Удари на Никола Колев (45) и Джеси (78) пък срещнаха гредите, което спаси азиатците от по-голяма загуба.
Дебют за българите направиха бранителят Борис Секулич, халфът Жанио Бикел и крилото Жоржиньо, които бяха титуляри. Черниаускас, Николай Бодуров, Гълъбов, Жеферсон, Маликон, Родригес, Колев и Кирил Десподов бяха останалите, които започнаха мача.

Наставникът Нестор Ел Маестро не можеше да разчита на Фернандо Каранга, Енрике Рафаел, Данте Стипица и Слави Петров, които не взеха участие в мача. Каранга продължава да се готви по индивидуална програма и не е готов за игра, Енфике е с вирусна инфекция, а подобно на контролата с Етър, треньорът използва двама вратари срещу японците, като останалите двама - Данте Стипица и Слави Петров, получиха почивка. В четирите контроли по време на лагера в Австрия "червените" ще играят със специален екип, предоставен от Адидас, като днес направиха дебют с него.

Тимът на Ел Маестро, който беше доста изморен от тежките тренировки през първите седмици от лагера, беше с класа по-добър от своя противник и напълно заслужено спечели. 15-ият тим в класирането на японската Джей лига стартира по-силно, но постепенно "червените" взеха инициативата, като на почивката водеха с два гола. Първо Тиаго Родригес беше точен, като се възползва от грешка на десния защитник на противника, който се опита да върне топката към своя вратар, но играчът с №20 при "червените" пресече топката, преодоля противника, след което отбеляза първото попадение за тима на австрийска земя през това лято.

Няколко минути преди края на първата част Колев напредна добре и подаде на връхлитащия отдясно Малинов. Десподов, който беше в положение на засада остави хитро топката да мине, за да може Малинов да играе с нея. Халфът стигна до топката, финтира бранители и прати топката в далечния ъгъл с левия крак за 2:0.

Добрата игра на Колев можеше да бъде ознаменувана с гол, но гредата спря негов изстрел в 45-ата минута.

На почивката Ел Маестро замени 10 играчи, като остави само Малинов на терена. Феновете на родния тим, които подкрепяха отбора от трибуните трябваше да чакат до края, за да видят нов гол. Той беше дело на Джеси, който се откъсна на контраатака и с хубав и плътен диагонален изстрел вкара за 3:0. Това стана в 88-ата минута. Точно десет минути по-рано нападателят удари гредата от фаул.

Това бе втори успех на Ел Маестро, начело на ЦСКА-София, след като в дебюта си постигна победа с 2:0 над Етър на "Панчарево".

Сребърният медалист на България има още три проверки на австрийска земя преди мачовете от Лига Европа. На 27 юни е контролата с УФА в Кирхдорф от 19:00 часа. На 30 юни е сблъсъкът с Шахтьор (Донецк) от 15:00 часа във Вьоргъл. Последната проверка е срещу Брьондби на 2 юли от 19:00 часа. Мачът ще се играе в Куфщайн.

ЦСКА-СОФИЯ - В-Варен Нагазаки 3:0

1:0 Родригес (21)
2:0 Малинов (42)
3:0 Джеси (88)

ЦСКА-София 30. Витаутас Черниаускас (в), 29. Борис Секулич, 5. Николай Бодуров, 28. Пламен Гълъбов, 3. Жеферсон Телес, 15. Кристиян Малинов, 16. Жанио Бикел, 20. Тиаго Родригес, 22. Никола Колев, 7. Жоржиньо, 19. Кирил Десподов

Резерви: 33. Георги Китанов (в), 4. Божидар Чорбаджийски, 23. Александър Дюлгеров, 2. Стойчо Атанасов, 24. Стивън Перейра, 14. Ангел Лясков, 26. Валентин Антов, 6. Рубен Пинто, 8. Едвин Джеси, 18. Александър Георгиев, 21. Тонислав Йорданов

снимки: cska.bg