Волейболистите излизат за първа победа в Иран

България излиза срещу Иран в мач №2 от група 19 в Лигата на нациите. Срещу домакините на турнира в Техеран, волейболните национали ще търсят шеста победа в надпреварата. До момента момчетата на Пламен Константинов имат пет победи (над Китай, Аржентина, Япония, Канада и Бразлия) и осем загуби (от САЩ, Австралия, Сърбия, Италия, Полша, Австралия, Русия и Франция) и заемат 12-о място в общото класиране.

Иран пък е на 11-а позиция във временното класиране също с 5 победи и 8 загуби, но по-добра геймова разлика.

България - Германия

В Техеран националите са без част от опитните състезатели на тима. Заради контузии, с отбора не пътуваха разпределителят Георги Братоев, както и посрещачът Тодор Скримов. Капитанът Виктор Йосифов и Теодор Салпаров пък получиха почивка след турнира във Варна миналата седмица.

В първия си мач в Иран, България загуби драматично с 2:3 гейма от Германия.

Срещата между България и Иран е днес от 17:00 часа и ще бъде предавана пряко по MAX Sport 1, както и на Facebook страницата на канала.