Берое победи носителя на купата на Армения

Берое победи с 3:2 носителя на купата на Армения по футбол Гандзасар в контрола в Банско. Старозагорци откриха резултата в средата на първото полувреме, когато Борислав Цонев се възползва от неразбирателство между защитник и вратаря на съперника и прати топката в мрежата.

Арменците изравниха от дузпа чрез Гегам Харутюнян малко след почивката след игра с ръка в наказателното поле на Александър Василев. Берое си осигури успеха с два бързи гола на Мартин Камбуров малко преди края.
В 80-ата минута Камбуров се разписа с хубав удар от въздуха след пас на Мартин Райнов, а три минути по-късно отново той засече подаване в пеналта на Рубен Бригидо за 3:1.
Три минути преди края Артур Адамян вкара втори гол за Гандзасар за крайното 3:2 за Берое.