Кирьос развали завръщането на Мъри

Завръщането на бившия №1 в света и двукратен олимпийски шампион Анди Мъри в ATP тура след дълго отсъствие поради контузия се оказа неуспешно. 31-годишният британец загуби в първия кръг на турнира в “Куинс Клъб” в Лондон от австралиеца Ник Кирьос с 6:2, 6:7 (4), 5:7 в крайно интересен сблъсък, който приключи след 2 часа и 38 минути игра.
Анди Мъри се завърна в тура след 342 дни, а Кирьос се поздрави с първа победа срещу шотландеца, след като до момента имаше 5 поражения от него.

Мъри взе последните 4 гейма в първия сет и по този начин го спечели. Втората част започна с три поредни пробива, като два от тях бяха реализирани от Кирьос. 23-годишният австралиец поведе с 3:1 и 4:2, но шотландецът обърна резултата до 5:4 в своя полза. Повече пробиви до края на този сет нямаше и се стигна до тайбрек, в който 21-ият в света Кирьос поведе с 3:0. Сриналият се до 156-о място в ранглистата Мъри изравни за 4:4, но допусна мини-пробив и това се оказа решаващо. Кирьос затвори тайбрека със 7:4 и всичко трябваше да се реши в третия сет.

В него изглеждаше, че също ще има тайбрек, въпреки че Кирьос пропусна два мачбола в 10-ия гейм при 5:4 в своя полза и сервис на Мъри. В 11-ия гейм пък Кирьос отрази брейкпойнт и се пребори за 6:5. Третият мачбол за Кирьос дойде при 30:40 в подаването на Мъри в 12-ия гейм. Шотландецът допусна двойна грешка и двубоят приключи - със сигурност не по начина, по който шотландецът е искал.