Голям успех за Витоша U16! Момчетата на Ники Николов влязоха в Елитната до 17 г.

Година след като мъжкият състав на Витоша (Бистрица) си осигури историческо първо участие в елита на България след успех над Нефтохимик (1:0) в Стара Загора, юношеската формация на клуба до 16 г. също изживя невероятни емоции в Града на липите.

Отново на стадион „Трейс Арена“, отново срещу Нафтата, този път селекцията на Никола Николов си спечели правото да бъде част от Елитната юношеска дивизия до 17 г. от новия сезoн, след като победи в баража с 4:2 бургаския си съперник.

Чавдар Димитров откри резултата в началото на двубоя, а Филип Иванов удвои малко след това. Бургазлии върнаха един гол в края на първото полувреме, а след близо час игра изравниха. Секунди след това обаче отново Димитров изведе Витоша напред в резултата, а не след дълго Ивайло Петров оформи крайното 4:2.