България със сериозни промени на турнира в Иран

Националният ни волейболен отбор ще бъде със сериозни промени в състава за последния турнир от Лигата на нациите в Иран следващата седмица. Това призна самият селекционер на тима Пламен Константинов минути след страхотната победа над олимпийския шампион Бразилия с 3:2 във Варна.

Константинов ще даде почивка на капитана Виктор Йосифов, опитното либеро Теодор Салпаров и разпределителя Георги Братоев, който не е напълно възстановен от изкълчване на глезен. Принудително извън групата за турнира остава и Тодор Скримов, който се контузи в първия мач срещу Франция във Варна в петък. Техните места ще заемат съответно Илия Петков, Петър Каракашев, Добромир Димитров и Димитър Маринков.

"В Техеран ще играят и тези, които са играли по-малко. Такава ни е идеята. Не можем да ги мъчим. На мен ми се иска да победим в тези мачове, не казвам, че отиваме да загубим. Но примерно не можем повече да мъчим един Виктор Йосифов. С нежелание, но ще го оставя тук. Последните два мача ги игра на инжекции, има си проблеми от първенството, не е почивал и ще го оставим. Принудително остава и Скримов. За съжаление на Георги Братоев крака му не е добре, така че няма смисъл. Добромир Димитров ще пътува вместо него. И на Теди Салпаров ще му дам почивка. Ще пътува Пепи Каракашев с Влади Иванов в Иран. Това е в общи линии. Ники Николов няма да пътува. Не се чувства готов. Няма смисъл да го мъчим, ще отидем с по-младите центрове и един по-опитен като Слави Гоцев", сподели Константинов.

Състав на България за мачовете от Група 19 в Лигата на нациите в Техеран (Иран):