Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Прероден Лоренсо записа втора последователна победа в MotoGP с Ducati

Хорхе Лоренсо наистина намери правилния ритъм с Ducati в MotoGP и записа втора последователна победа за сезона на пистата "Барселона". Испанецът продължи победния си ритъм, започнал в Италия, и влезе в групата на Джакомо Агостини, Валентино Роси и Дани Педроса с над 150 подиума. Втори финишира Марк Маркес с Honda, а компания на подиума им направи Валентино Роси, който затвърди втората си позиция зад Маркес в генералното класиране. За трети пореден път Доктора намира място в топ 3.

Андреа Довициозо разочарова феновете си и най-вече себе си с катастрофа още в началото на състезанието - трета за сезон 2018.

Цели 13 пилоти пък не успяха да намерят пътя до финала заради катастрофи или технически проблеми, като най-стряскащият случай бе горящият мотор на Тито Рабат.

Маркес стартира много уверено и поведе, а Яноне със Suzuki изпревари стартиралия от полпозишън Лоренсо, който остана трети. Неговият съотборник в Ducati Андреа Довициозо зае четвърто място пред Валентино Роси.

Още в първата обиколка Яноне поведе, но направи грешка - една от многото за него днес - и допусна пред себе си Маркес и Лоренсо. Малко по-късно Хорхе отне лидерството на Маркес и стана недостижим.

Съотборникът на Доктора Маверик Винялес отново имаше ужасен старт и от четвъртото място, спечелено в квалификацията, зае десетото. До края на първата обиколка Яноне падна и зад Дови и Роси на пета позиция.

В края на втората обиколка Мика Калио от КТМ, който получи уайлдкард за ГП на Каталуня падна на последния завой и бе отведен в медицинския център на пистата след оплаквания от негова страна.

Яноне допусна още една грешка в 3-ата обиколка и отиде на седмо място. Две завъртания на "Барселона" по-късно и разликата между Лоренсо и Маркес бе 0.001 секунда, а Роси започна да изостава от водещото трио. За него обаче бе голям бонус отпадането на Довициозо още в същата пета обиколка.

Алекс Ринс се прибра в бокса с технически проблем в 11-ата обиколка, като по това време Лоренсо бе със секунда преднина спрямо Маркес вече. Яноне пък допусна още една груба грешка и излезе извън очертанията на пистата.

Сателитният пилот на Honda Такааки Накагами падна в 14-ата обиколка, а Брадли Смит с КТМ се удари в неговия мотор и също приключи състезанието си в чакъла.

В 18-ата обиколка двигателят на сателитния Ducati на Тито Рабат гръмна и пламъците поизплашиха щаба на отбора. Заради повредата маршалите се опасяваха от разлято масло на пистата, но такова нямаше. Малко по-късно Франко Морбидели претърпя поредния инцидент на "Каталуня", но се качи обратно на мотора си. В самия край по неприятен начин приключи и Хафиз Сиахрин със сателитна Yamaha, който падна, а моторът му остана на пистата и пилотът сам се мъчеше да го премести. Джак Милър със сателитен Ducati също се оттегли след технически проблем.

На четвъртата позиция зад Роси финишира Кръчлоу, следван от Педроса, Винялес, Зарко и Петручи.

След финала на състезанието редица пилоти развяха знамена с номера на 14-годишния мотоциклетист Андреас Перес, който загина след катастрофа на същата писта в началото на седмицата.