Федерер си върна господството

След като пропусна сезона на клей, Роджър Федерер завърши първата си седмица отново на кортовете с поредната си титла. На тревната настилка в Щутгарт 36-годишният швейцарец отпразнува завръщането си на върха на световната ранглиста, което си осигури вчера, с трофея в германския град. На финала Федерер победи Милош Раонич с 6:4, 7:6(3) след 1 час и 19 минути игра.

Рекордьорът по титли от Големия шлем постигна ранен пробив за 2:1. Канадецът пропусна два брейк пойнта в следващия гейм, но до края на сета не затрудни отново съперника си при негов сервис. Вторият сет мина без шансове за пробив и се стигна до тайбрек, в който Федерер бе убедителен и го взе с 7:3. Раонич вкара 14 аса, но това не бе достатъчно.

За Роджър това е 98-а титла в кариерата. Така той започна сезона на трева по-силно от миналата година, когато отпадна след първия си мач в Щутгарт.
“Играх много добре целия турнир. Прекрасно завръщане за мен. Много съм доволен, че спечелих, сподели Федерер след успеха си. - Надявах се да изиграя няколко мача, а изиграх четири и ги спечелих. Последните бяха много добре. Надявам се да поддържам това ниво в Хале и на “Уимбълдън”.