Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Веселин Живков прати в историята 33-годишен рекорд на Таланта

Веселин Живков (Академик-София) постигна един от най-впечатляващите резултати във втория ден на националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в София. Възпитаникът на Христо Стоянов спечели златото на 200 метра с нов рекорд на България за юноши под 18 години от 21.36 секунди (+1.9 м/сек). Живков прати в историята 33-годишния рекорд на Николай Антонов-Таланта от 21.43 сек, поставен в Ханя през 1985 г. 17-годишният Живков остана на 1 стотна от норматива за участие на Световното първенство под 20 години в Тампере (Финландия). Вчера той извоюва сребърния медал на 100 м.

95 Национален шампион по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години - втори ден
За среброто на 200 м в София се пребори шампионат на 400 м от вчера Михаил Гаргов (Супер спорт-Варна) с 21.96 сек, а с бронза се окичи Светлин Иванов (Тракия-Пловдив) с 22.14 сек. Шампионът на 100 метра от вчера Антонио Иванов (Атлетик-София) се отказа от участие във финала.
Шампионка на половин обиколка при девойките стана Зорница Нейкова (Черно море Атлетик-Варна) с 25.34 сек, която изпревари само с една стотна сребърната медалистка Луиза Димова (Локомотив-Пловдив) - 25.35 сек. На третото място на почетната стълбичка се качи Емилия Назърова (АСКЛА Сливен) с 25.81 сек.