"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

18-годишна рускиня надви Каратанчева в Бирмингам

Българската тенисистка Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на квалификациите на турнира от категория Premier в Бирмингам с награден фонд 936 128 долара. Заемащата в момента място №191 в световната ранглиста Каратанчева загуби с 4:6, 5:7 от 18-годишната рускиня София Жук.

Двубоят започна с 4 поредни пробива, а следващият брейк дойде в десетия гейм и бе осъществен от 138-ата в ранглистата рускиня. По този начин тийнейджърката сложи край на първата част.

Във втория сет Каратанчева направи ранен пробив и поведе с 2:0. Тя удържаше преднината си от един пробив и водеше в резултата с 3:1 и 4:2, но в осмия гейм рускинята изравни. Жук излезе напред при 5:4, а българката изравни за 5:5, но загуби следващите два гейма, а с това и мача.

28-годишната Каратанчева все пак си тръгва с 1 точка и 1122 долара.