Линда Зечири се класира за четвъртфиналите на турнира по бадминтон в Испания

Първата ракета на България Линда Зечири се класира за четвъртфиналите на международния турнир по бадминтон в испанската столица Мадрид с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под номер 1 в схемата Зечири победи във втория си мач от турнира Лан Я Чан (Тайван) с 21:10, 19:21, 21:16 за 50 минути. Следващата й съперничка е испанката Сара Перейра.

Двете български двойки мъже отпаднаха във втория кръг. Иван Русев и Димитър Янакиев отстъпиха пред Робърт Голдинг и Майкъл Рой (Англия) с 14:21, 6:21 за 22 минути.

Даниел Николов и Алекс Влаар загубиха от вторите поставени Адам Хол и Александер Дун (Шотландия) с 16:21, 12:21 за 24 минути.

Димитър Янакиев постигна две победи и една загуба и не успя да премина квалификациите на сингъл мъже, а на старта на основната схема загуби претърпяха Иван Русев и Даниел Николов.