Защитаващата титлата си Дона Векич се класира за полуфиналите на турнира в Нотингам

Защитаващата титлата си Дона Векич (Хърватия) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на трева в английския град Нотингам с награден фонд 250 хиляди долара.
Поставената под номер 6 Векич победи германката Мона Бартел със 7:5, 6:1 за 77 минути.
В спор за място на финала хърватката ще играе срещу миналогодишната вицешампионка и номер 4 в схемата Йохана Конта (Великоритания), която елиминира Далила Якупович (Словения) с 6:4, 6:2.
За Конта това е първи полуфинал от "Уимбълдън" през миналата година.

Водачката в схемата Ашли Барти (Австралия) победи представителката на домакините Кейти Боултър с 6:0, 6:2 за 59 минути.
За британката това беше първо участие в кариерата на четвъртфиналите на турнир на УТА.

На полуфиналите Барти ще играе срещу третата поставена Наоми Осака (Япония), която победи номер 5 Михаела Бузарнеску (Румъния) с 6:4, 6:1.