Франция се оказа прекалено силна за България (видео + галерия)

Волейболните национали на България допуснаха 7-а загуба в Лигата на нациите, след като паднаха в зала “Конгресна” във Варна от Франция с 0:3 (21:25, 20:25, 23:25) в първата си среща от турнира в Морската ни столица.

С успеха си французите излязоха на върха на класирането с 25 точки след 8 успеха срещу 2 загуби в надпреварата досега

KBON1495

България остава на 12-ата позиция с три победи и седем поражения и 9 точки.

Todor Skrimov

Началото на първия гейм на срещата между България и Франция от Група 16 в зала "Конгресна" на ДКС във Варна започна много лошо за "лъвовете", след като при първото разиграване травма получи Тодор Скримов, който се завърна в състава след две седмици почивка. Посрещачът веднага бе заменен от Николай Пенчев.

Самият старт на частта бе равностоен до 6:6, след което "петлите" дръпнаха с 8:6 след атака на Жан Патри и пусната топка на разпределителя Бенжамен Тонюти. Николай Пенчев пусна над френската блокада и България съкрати разликата само до 1 точка при 15:16. Лоран Тили взе прекъсване за Франция. Николай Учиков атакува мощно за 16:17. Влезлият като резерва Стефан Бойер изведе “петлите” напред с 20:17. При 17:21 Пламен Константинов взе прекъсване за България. Атака на Валентин Братоев от зона 4 бе спряна и Франция стигна до геймбол при 20:24. При следващото разиграване Валентин Братоев надигра френската блокада - 21-24. Жан Патри донесе успеха на “петлите” в първата част с 25:21.

Франция поведе с 6:2 и Пламен Константинов взе прекъсване. Розалин Пенчев замени Валентин Братоев. Националите намалиха до 6:7. Гостите поведоха с 2 точки при пръвото техническо прекъсване - 6:8. Мощна атака на Розалин Пенчев намали разликата до 8:9. Единична блокада на Виктор Йосифов донесе равенство при 9:9. България успя да поведе в резултата с 11:10, но това не продължи дълго. Французите се разиграха и след успешни атаки на Бартелеми Шинениези и на Жулиен Линеел “петлите” поведоха с 16:13. Българските национали намалиха до 14:16.  Постепенно “петлите” наложиха преимущество в играта и резултата и поведоха с 21:17. Мощна атака на Жан Патри изведе Франция до геймбол при 24:19. Николай Учиков намали до 20:24. Двойна блокада спря атаката на Николай Пенчев от зона 4 и Франция спечели втората част с 25:20.
Лоран Тили направи няколко промени в състава на Франция в началото на третата част. Антоан Бризар замени Бенжамен Тонюти, а в игра се появи и Тибо Росар и Жонас Ажение. Красимир Георгиев се появи в състава на България в началото на третата част. Дватата тима се захапаха и равенството се запази до 7:7 след мощна атака на Красимир Георгиев. Мощно нападение на Жан Патри изведе Франция напред при първото техническо прекъсване с 8:7. България изравни при 8:8, но “петлите” дръпнаха с 13:10. В игра за България се появи Боян Йорданов на мястото на Боян Йорданов. Блок на Светослав Гоцев и атака на Валентин Братоев намалиха разликата до 12:13. Валентин Братоев успя да изравни при 15:15 с атака по острия диагонал от зона 4. Франция поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване и със 17:15. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Единичен блок на Красимир Георгиев изравни резултата при 17:17.  Мощна атака на Боян Йорданов и ново равенство - 19:19. Ас на Светослав Гоцев и 23:23. Гоцев би сервис в мрежата и Франция стигна до мачбол при 23:24. Мощна атака на Жан Патри донесе успеха на “петлите” в третата част с 25:23 и в мача с 3:0 гейма.

Диагоналът Жан Патри заби 16 точки (1 ас, 4 блока, 50% ефективност в атака), а Жулиен Линеел добави още 11 точки (1 блок, 83% ефективност в атака).

Турнирът продължава утре с вторите срещи в групата. От 15.30 часа Бразилия играе с Франция, а от 18.30 България посреща Канада.