Купер: Салах ни липсваше, с него резултатът можеше да е друг

Според селекционера на Египет Ектор Купер неговият тим е можел да избегне загубата с 0:1 от Уругвай, ако Мохамед Салах беше взел участие в мача, но състоянието му не го е позволило.

"Салах е много важен играч за нас. Нормално е да ни липсва. Египет има добър отбор и други силни футболисти, но ако той беше на терена днес, резултатът можеше да бъде друг, макар че никой не може да бъде сигурен за това. Не искахме да рискуваме с неговото включване, но за следващия мач с Русия смятам, че той ще бъде напълно готов за игра. За нас е важно той да бъде в оптимално състояние за оставащите ни два мача в групата.

Опитахме се да направим най-доброто с това, с което разполагаме. Мисля, че имаме добри нападатели и добри офанзивни футболисти, които може да се справят на Мондиала. Може би трябваше да атакуваме повече, но като цяло се играхме добре. Единствено краят беше неприятен.

Изградихме стратегията си според съперника и съм доволен от представянето ни. Уругвай има Суарес и Кавани в атака. Целта ни беше да не им оставяме пространства, да бъдем компактни и да контраатакуваме при всяка възможност. За съжаление ни липсваше последния пас. Смятам, че през второто полувреме имахме добри ситуации в тяхната половина, но не успяхме да ги завършим. Уругвай ни принуди да се защитаваме, особено в последните 20 минути. Те имаха две-три отлични положения, но не ги реализираха. Бяхме близо, но не удържахме.

Може би трябва да се представим малко по-добре в офанзивен план в следващите мачове, но като цяло смятам, че днес направихме силен мач срещу отличен съперник. Жалкото е, че загубихме с гол минута преди края от статично положение. Знаехме, че понякога имаме проблеми при статичните положения. Допускали сме грешки от подобни ситуации и преди. Знаехме, че Уругвай има силни играчи във въздуха. Стараехме се да не ги допускаме пред нашата врата и те не бяха много, но за нещастие", заяви Купер на пресконференцията след мача.