Коко Вандеуей се класира за четвъртфиналите в Хертогенбош

Поставената под номер 1 в основната схема Коко Вандеуей се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в Хертогенбош.

В среща от втория кръг американката се наложи със 7:6, 6:3 над представителката на домакините от Холандия Аранча Рус.

Срещата продължи малко над 90 минути, а Вандеуей, която игра на четвъртфиналите на "Уимбълдън" през миналата година, записа 26 печеливши удара и 11 аса.

За място на полуфиналите Вандеуей ще спори с победителката от мача между Алисън Риск (САЩ) и квалификантката Фани Щолар (Унгария).

Рускинята Вероника Кудерметова, която в първия кръг отстрани защитаващата титлата си Анет Контавейт, достигна до първия си четвъртфинал на турнир от УТА след победа с 6:2, 2:6, 6:3 над швейцарката Белинда Бенчич.

В четвъртфиналите 21-годишната Кудерметова ще играе със сръбкинята Александра Крунич, която победи със 7:5, 6:2 холандката Бибиане Шоофс.