Палермо взе крехък аванс в плейофа за Серия А

Отборът на Палермо победи у дома Фрозиноне с 2:1 в първия финален плейоф за влизане в Серия А. Реваншът е в събота и се очертава изключително оспорван, тъй ката на Фрозиноне ще му бъде достатъчна и победа с 1:0, за да влезе в Серия А. От новия сезон в елита на Ботуша се завърнаха Емполи и Парма.

Двубоят започна кошмарно за сицилианците, които бяпа попарени още в петата минута, когато Камило Сиано откри с удар далечна дистанция. Все пак те успяха да изравнят малко преди почивката, когато се разписа Антонио Ла Гумина.
Натискът на домакините през втората част принуди централният защитник на Фрозиноне Емануеле Теранова да си отбележи автогол десет минути преди края и така Палермо взе крехък аванс преди реванша. Българският футболист на Палермо Ивайло Чочев отново не попадна в сметките, като остана извън групата за мача.