Ефтимова най-бърза на 100 м в Пловдив, Габриела Петрова трета

Инна Ефтимова (Локомотив-Русе) спечели спринта на 100 метра при жените на атлетическия турнир “Вулпев-Бахчеванов” в Пловдив вчера с резултат от 11.57 сек (-1.2 м/сек). Втора финишира Радостина Стоянова (СК Русе Кар Мотор Спорт) с 11.84 сек, а третото място зае специалистката в тройния скок Габриела Петрова (Локо Пловдив) с 11.85 сек. Изявите на Петрова в спринта не са изненада. Преди две години тя спечели сребърния медал на 60 м на националня шампионат в Добрич с личен рекорд от 7.54 сек.

По-късно Радостина Стоянова се поздрави с победата на 200 м, след като пресече първа финалната линия за 24.16 сек (-0.4 м/сек). Сребърния медал на половин обиколка отиде в ръцете на Йорданка Иванова (Евър Варна) с 24.71 сек, а с бронза се окичи Габриела Георгиева (СК Актив 2013 - Пловдив) с 25.36 сек.