Петър Пеев с победи на 100 и 200 метра в Пловдив

Петър Пеев (СК Русе Кар Мотор Спорт), който по-рано през месеца покри норматива на 100 метра за участие на Европейското първенство в Берлин с 10.35 сек, постигна две убедителни победи на турнира “Вулпев-Бахчеванов” в Пловдив вчера. Пеев се наложи в спринта на 100 м с 10.47 сек (+0.4 м/сек). Втори завърши Антонио Иванов (Атлетик-София) с 10.74 сек, който ден по-рано спечели на “Цветанка Христова” в София с личен рекорд от 10.57 сек. Третото място зае Николай Тодоров (ЦСКА) с 10.88 сек.

Час и половина по-късно Пеев беше най-бърз и в бягането на 200 м, където спечели с личен рекорд от 21.03 сек (-1.2 м/сек). Нормативът на 200 м за участие на Европейското първенство в Берлин е 20.90 сек. В Пловдив Пеев изпревари Денис Димитров (Берое-Ст.Загора), който финишира втори с 21.23 сек. Третото място в бягането на половин обиколка зае Веселин Живков (Академик-София) с 21.70 сек. В събота той спечели сребърен медал на 100 м на Балканиадата за юноши под 18 години в Истанбул.