Палермо на крачка от завръщане в Серия А

Отборът на Палермо стигна до финалния плейоф за завръщане в италианската Серия А, след като победи с 1:0 Венеция у дома в реванша от полуфиналите.
Първата среща между двата тима завърши 1:1, а тази вечер сицилианците спечелиха с доза късмет, след като защитникът на гостите Маурицио Домици си наниза автогол още в петата минута. В 81-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Марко Пинато получи директен червен картон. Минута пред края на редовното време пък нападателят на Палермо Антонио ла Гумина пропусна да удвои от дузпа.
Българският футболист на Палермо Ивайло Чочев отново не игра, като дори не попадна в групата за мача.
В решителния плейоф съперник на Палермо ще бъде Фрозиноне, който отстрани Читадела. Първият мач между тях беше завършил 1:1. Резултатът се повтори и във втория мач и за победител беше определен Фрозиноне, тъй като по регламент напред продължава отборът, завършил по-предно в редовния сезон в Серия Б.