Аржентина с втора победа в Лигата на нациите (видео)

Националният волейболен отбор на Аржентина записа едва втора победа от началото на Лигата на нациите. Воденият от легендарния Хулио Веласко тим се наложи над аутсайдера Република Корея с 3:0 (25:20, 25:23, 26:24) в последния си мач от турнира в Група 12, игран този следобед във френския град Екс ан Прованс.

"Гаучосите" са на 13-о място във временното общо класиране с 2 победи, 7 загуби и 8 точки. Република Корея пък е на последното 16-о място без нито една победа и една единствена спечелена точка до момента. Следващия уикенд Аржентина ще участва на турнира в Група 14 в Лудвигсбург, където ще играе срещу европейския шампион Русия, домакините от Германия и Япония. Корейците ще са домакини на Група 13 в Сеул, където ще се изправят срещу олимпийския вицешампион Италия, Китай и Австралия.

Южноамериканците започнаха по-добре в първия гейм и поведоха с 6:3. Постепенно увеличиха преднината си до 14:8, за да спечелят гейма спокойно с 25:20 благодарение на атаките на Кристиан Поглажен. Аржентина продължи с добрата си игра и във втората част, като дръпна със 7:3. Корейците успяха да намалят до 11:10 след силни изяви на Сан-Ха Парк, след което продължиха да държат под напрежение "гаучосите". Все пак, момчетата на Хулио Веласко взеха гейма с 25:23 с атаките на Томас Лопес и блокадите на Агустин Лосер. Третата част се разви по подобен сценарий и Аржентина спечели с 26:24 и 3:0.

Кристиан Поглажен (1 блок и 63% ефективност в атака) и Агустин Лосер (

5 блока!

и 70% ефективност в атака) станаха най-полезни за Аржентина с 13 и 12 точки за победата. За корейския тим Сун-Мин Муун заби 19 точки (2 блока, 2 аса и 60% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни.

РЕПУБЛИКА КОРЕЯ - АРЖЕНТИНА 0:3 (20:25, 23:25, 24:26)