Бразилия идва в България след победа над Китай (видео)

Олимпийският волейболен шампион Бразилия ще дойде за мачовете си от Група 16 от Лигата на нациите във Варна след победа. Воденият от Ренан Дал Зото тим успя да надиграе Китай с 3:0 (25:20, 25:19, 27:25) в последния си мач от турнира в Група 11, игран този следобед пред близо 2000 зрители в руския град Уфа.

Така "Селесао" е на второ място във временното общо класиране с 8 победи, 1 загуба и 23 точки, с колкото е и световният шампион Полша начело. Китай е 13-и с 2 победи, 7 загуби и 6 точки. Следващият уикенд Бразилия ще бъде в Морската ни столица, където ще играе последователно с Канада, Франция и България. Китайците пък ще бъдат на турнира в Група 13 в Сеул, където ще играят срещу домакините от Република Корея, Австралия и олимпийския шампион Италия.

След равностойното начало на първия гейм Бразилия успя да поведе с 16:12 и 20:15, за да го спечели спокойно с 25:20. "Селесао" тръгна добре и във втората част като дръпна с 6:2 благодарение на Исак Сантош. Китай, реагира и след отлични изяви на разпределителя си Тянъй Мао намали първо до 12:13, а след това дори изравни при 15:15. Все пак, олимпийските шампиони взеха гейма с 25:19 с помощта на Уолъс Де Соуса. Китайците продължиха да се борят и в третия гейм, като Бразилия трябваше да положи много усилия, за да спечели с 27:25, а с това и мача с 3:0.

Уолъс бе над всички за Бразилия със страхотните 21 точки (2 блока, 4 аса и 75% ефективност в атака) за победата. За тима на Китай Чуан Цзян реализира 13 точки.

КИТАЙ - БРАЗИЛИЯ 0:3 (20:25, 19:25, 25:27)