Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Русия с трудна, но чиста победа над Китай

Европейският волейболен шампион Русия записа трудна, но чиста победа над Китай с 3:0 (25:23, 25:23, 31:29) във втората си среща от Група 11 от Лигата на нациите, на която е домакин, играна снощи пред над 6000 зрители в Уфа.

Така "Сборная" има 5 победи, 3 загуби и 16 точки, с което запазва шансове за финалния турнир на Лигата. Китайците пък са с 2 победи, 6 загуби и 6 точки. Днес, в последния ден на турнир, Русия играе срещу Иран, а Китай срещу олимпийския шампион Бразилия.

В първите два гейма "Сборная" спечели с минимална разлика - 25:23. Третата част бе още по-оспорвана, в крайна сметка руснаците се пребориха за победата след 7 мачбола с 31:29 и 3:0.

Младият Антон Карпухов бе над всички за Русия с 21 точки (4 блока, 2 аса и 52% ефективност в атака) за победата. Егор Клюка добави още 14 точки (1 блок и 39% ефективност в атака) за успеха. За тима на Китай Цзинин Жан завърши с 13 точки.