Нумансия излъга Сарагоса с гол в последните секунди и продължава да мечтае за Ла Лига

Отборът на Нумансия се класира за финалния плейоф за влизане в испанския елит. В реванша от полуфиналите Нумансия победи с 2:1 Сарагоса като гост и с общ резултат от двете срещи 3:2 елиминира съперника си.

Двубоят днес вървеше към продължения, тъй като до първата минута на добавеното време резултатът бе 1:1. В последните секунди сенегалският халф Папе Мали Диаманка донесе победата на гостите с решаващ гол. Преди това Иниго Перес бе точен за Нумансия в 64-ата минута, а в 80-ата Микел Гонсалес бе изравнил за Сарагоса.

Нумансия чака на финала Валядолид или Спортинг Хихон. Утре Спортинг Хихон е домакин в реванша на Валядолид, който спечели първата среща с 3:1.