Страхотно голово шоу в бенефиса на Чомаков (галерия)

Цяло футболно съзвездие се събра на стадион "Марица", за да вземе участие в бенефисния мач на Красимир Чомаков. Бившият футболист на Марица (Пловдив), ЦСКА и националния отбор на България събра на едно място Мартин Петров, Александър Александров - Кривия, Емил Кременлиев, Бончо Генчев, Методи Деянов, Велизар Димитров, Владимир Манчев, Христо Янев, Александър Томаш, и още много бивши футболисти, с които е играл в миналото.

Преди срещата Краси Чомаков взига екипа на Марица с №3 и името на своя баща Петко Чомаков, след което занесе фланелката и един букет на оградата пред сектор "Б" на стадион "Марица". Петко Чомаков - дългогодишен състезател, деятел и треньор на Марица, почина през 2014 година.

Двубоят в пловдивския квартал "Кършияка" между Марица - Stars и ЦСКА - Stars завърши 4:4, като донесе много емоции за присъстващите по трибуните. Чомаков беше приготвил прочувствена реч преди срещата, която обра овациите на всички.
Песни, балони и гайди огласиха стадиона на “пиратите” до захарната фабрика, а изсипалият се дъжд не успя да помрачи организирания празник, въпреки че забави неговото начало.

Легендарната Валя Балканска изпя няколко песни, а 44 каба гайди свириха в чест на Чомаков. Болест спря Димитър Пенев за бенефиса. Стратега от Мировяне се обадил на Чомаков днес, за да го информира за отсъствието си.
Бившият национал игра по едно полувреме за двата тима, като се разписа и с двата екипа. Навършилият вчера 41 години пловдивчанин игра през първите 45 минути с екипа на ЦСКА, като вкара за 1:2, а през второто полувреме защитаваше цветовете на родния си клуб, като отбеляза последното попадение в мача от дузпа с технично изпълнение в стил Паненка.
През двете полувремена зрителите видяха по четири гола. Велизар Димитров даде аванс на "червените", а футболист номер едно на България за 1999 година Александър Александров - Кривия изравни. Чомаков даде отново аванс на "армейците", докато Марчо Дафчев от фаул изравни.

В паузата между двете полувреме двата тима изпълниха дълги дузпи, в които играчите на ЦСКА показа по-добри умения и спечелиха.

През втората част Веселин Тосев донесе пълен обрат за Марица, но Мартин Петров вкара за 3:3, след като не пропусна останал сам срещу вратаря.
Константин Мирчев вкара четвърти гол за ЦСКА, но две минути след това Чомаков оформи крайното 4:4 от дузпа.
Той изпълни много технично, като завърши възможно най-достойно своята кариера, в която вкара пет гола за България в 18 мача с националната фланелка. Чомаков дебютира за "лъвовете" още на 18 години през есента на 1995 година.

МАРИЦА - Stars - ЦСКА - Stars 4:4
0:1 В. Димитров
1:1 А.Александров
1:2 К. Чомаков