Сърбия с обрат срещу Аржентина (видео + снимки)

Мъжкият национален волейболен отбор на Сърбия продължава със силното си представяне в Лигата на нациите. Воденият от селекционера Никола Гърбич тим записа 4-а поредна и общо 5-а победа в надпреварата, след като обърна Аржентина с 3:1 (20:25, 25:23, 25:15, 25:22) в първата си среща от турнира в Група 12, играна снощи пред едва около 1000 зрители във френския град Екс ан Прованс.

За "гаучосите" това бе 6-а загуба в Лигата на нациите до сега. По-късно е втория мач за деня между домакините от Франция и слабака Република Корея. Днес (9 юни) на турнира Сърбия ще играе с корейците, докато Аржентина с "петлите". Срещите са съответно от 22,00 и 19,00 часа българско време.

След доброто начало за Сърбия в първия гейм последваха силни минути за Томас Лопес и обрат до 16:12 за Аржентина. Лопес продължи с мощните си атаки и южноамериканците взеха гейма с 25:20. Втората част бе напълно равностойна, но в крайна сметка "плавите" я записаха на своята сметка след 25:23. Благодарение на Дражен Лубурич и Сречко Лисинац Сърбия поведе и в третия гейм с 6:2. Разликата продължи да расте до 18:12, за да дойде края на гейма при 25:15 за сърбите след силни изяви на Марко Ивович, включително и ас за последната точка. След равностойното начало на четвъртата част Аржентина успя да дръпне с 19:16 благодарение на по-добрата си игра на блокада. Сърбия трябваше да намери нещо специално, за да обърне резултата и го намери в лицето на Лубурич. След впечатляващи отигравания на диагоналът момчетата на Никола Гърбич стигнаха до победата след 25:22 и 3:1.

Именно Лубурич стана най-полезен за сръбския тим с 20 точки (1 блок, 3 аса и 50% ефективност в атака) за победата. Центровете Сречко Лисинац (2 блока и 74% ефективност в атака) и Петър Кръсманович (3 аса и 75% ефективност в атака) добавиха 16 и 15 точки за успеха. За аржентинците Кристиан Поглажен (1 блок, 1 ас и 45% ефективност в атака) и звездата Факундо Конте (1 ас и 56% ефективност в атака) реализираха по 15 точки.

АРЖЕНТИНА - СЪРБИЯ 1:3 (25:20, 23:25, 15:25, 22:25)