Лева показа класа, но Полша изпусна преднина от два гола (видео)

Полша разочарова препълнения стадион в Познан в последната си контрола преди старта на Мондиал 2018. Отборът на Адам Навалка направи 2:2 с Чили, но не резултатът, а многото допуснати грешки притесниха феновете на "дружина полска".

Красив гол на Роберт Левандовски и попадение на Пьотр Желински дадоха аванс на домакините в средата на първата част, но Диего Валдес и Миико Алборноз донесоха равенството на чилийците, които бяха без повечето си звезди, начело с Алексис Санчес.
Още в началото си пролича, че домакините не са концентрирани. Те лесно губеха топката и опасностите преди вратата им следваха една след друга. В 19-ата минута гол на Жуниор Фернандес беше отменен заради засада. В 30-ата Левандовски изненада вратаря на Чили с бомбен шут извън наказателното поле - 1:0. Само 4 минути по-късно Желински бе намерен на празна врата и покачи на 2:0.

Чили веднага върна един гол чрез Диего Валдес с глава, а в началото на втората част Миико Алборноз посрещна лошо отбита топка и зрелищно я заби под гредата за крайното 2:2.

В 67-ата минута в игра за Полша се появи халфът на Лудогорец Яцек Горалски, който замени Камил Гросицки.

Поляците са в една група на Мондиал 2018 с Колумбия, Япония и Сенегал.

ПОЛША - ЧИЛИ 2:2 (2:1)