"Кръстоносците" подчиниха "самураите" (видео)

Швейцария победи с 2:0 Япония в приятелски мач, игран в Лугано. Домакините бяха по-добрият отбор и заслужено стигнаха до успеха с попадения на Рикардо Родригес от дузпа в 42-ата минута и Харис Сеферович малко преди края.

На трибуните на стадион "Корнередо" присъства и звездата в алпийските ски Лара Гут, която подкрепи сънародниците си. През първата част отборът на Владимир Петкович имаше сериозно надмощие, но направи редица пропуски. Все пак, "кръстоносците" поведоха с гол на Родригес от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Брийл Емболо.

Епизодичните контри на японците не носеха заплаха за вратата на Ян Зомер, а неговият колега Ейджи Кавашима извади голям късмет, че не бе прехвърлен от Джердан Шакири от над 40 метра. В 82-ата минута Шакири центрира към Франсис Мубандже, той намери Сеферович и таранът се разписа от няколко метра.

На Мондиал 2018 Швейцария е в една група с Бразилия, Коста Рика и Сърбия, а японците ще са в компанията на Полша, Сенегал и Колумбия.

ШВЕЙЦАРИЯ - ЯПОНИЯ 2:0 (1:0)