Иран с бърза победа над Китай (видео + снимки)

Националният волейболен отбор на Иран постигна 3-а победа в Лигата на нациите. Волейболистите на "персите" биха категорично и без проблеми Китай с 3:0 (25:19, 25:20, 25:15) в първия си мач от турнира в Група 11, игран този следобед в руския град Уфа.

Това също така бе 5-а загуба за Китай в Лигата до момента. По-късно днес е голямото дерби на турнира между домакините от "Сборная" и олимпийския шампион Бразилия. Утре (9 юни) Иран ще играе със "Селесао", докато китайците срещу Русия. Срещите са отново от 14,30 и 17,00 часа българско време.

Страхотната игра на блокада на иранците направи разликата в първия гейм, който спечелиха с убедителното 25:19. След равностойното начало на втората част момчетата на Игор Колакович дръпнаха в резултата и не изпуснаха инициативата до крайното 25:20. Третия гейм бе равностоен само до 9:8, след което на линията за изпълнение на сервис за Иран застана капитанът Мир Саейд Маруфлакрани и направи серия от 7 начални удара за 16:8. Това предреши гейма и Иран спокойно го спечели с 25:15, а с това и мача с 3:0.

Най-полезен за иранския тим стана Амир Гафур с 19 точки (1 блок и 64% ефективност в атака), а Милад Ебадипур добави още 14 точки (2 блока, 2 аса и 53% ефективност в атака) за успеха. За Китай Цзинин Жан завърши с 16 точки (2 блока и 56% ефективност в атака).

КИТАЙ - ИРАН 0:3 (19:25, 20:25, 15:25)