Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Полша и Италия загряха за България с 5-геймова драма (видео)

Световният волейболен първенец Полша и олимпийския вицешампион Италия си спретнаха 5-геймова драма в първия мач от турнира в Група 10 от Лигата на нациите в Осака (Япония). Все пак, "Дружина полска" надделя с 3:2 (25:17, 21:25, 25:17, 29:31, 15:10) и записа 6-ата си победа.

От друга страна Италия допусна 3-а загуба в Лигата. По-късно днес е втората среща между домакините от Япония и България. Утре (9 юни) от 06,40 часа българско време "Скуадра адзура" ще играе срещу момчетата на Пламен Константинов, а от 10,10 часа Полша ще излезе срещу японците.

Двата отбора направиха страхотно шоу за публиката в залата. Срещата бе белязана от множество обрати, но световните шампиони от Полша показаха по-здрави нерви и се поздравиха с крайната победа.

Най-полезен за Полша стана Артур Шалпук с 24 точки (1 блок, 2 аса и 57% ефективност в атака) за победата. Лукаш Качмарек (1 ас и 46% ефективност в атака) и капитанът Матеуш Биениек (3 блока и 73% ефективност в атака) добавиха по 14 точки за успеха. За "адзурите" Габриели Нели заби 25 точки (1 блок, 3 аса и 53% ефективност в атака), а Филипо Ланца завърши с 15 точки (1 блок и 34% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за победа.

ИТАЛИЯ - ПОЛША 2:3 (17:25, 25:21, 17:25, 31:29, 10:15)