Страховит гол поведе Англия към лесна победа (видео)

Англия спечели с 2:0 срещу Коста Рика в контрола, играна на "Еланд Роуд". Маркъс Рашфорд откри резултата за "трите лъва" с много зрелищен гол в 13-ата минута, а след почивката се разписа и бившият му съотборник в Манчестър Юнайтед Дани Уелбек.

Това беше последна проверка за тима на Гарет Саутгейт преди Мондиал 2018 и неговите футболисти показаха приятен футбол, макар срещу себе си да имаха съперник, който е от доста по-ниска класа. На костариканците им предстои още един мач преди световното първенство - срещу Белгия в понеделник.

Саутгейт направи 10 промени в състава, който победи Нигерия с 2:1 преди няколко дни, като единствен мястото си сред титулярите запази Джон Стоунс, а десният бек на Ливърпул Трент Александър-Арнолд дебютира за националния отбор.

Англичаните имаха да си връщат за нулевото равенство на Мондиал 2014, което се оказа фатално за тях и им попречи да преминат груповата фаза.

Рашфорд вкара за "трите лъва" за пръв път от септември, а голът му накара стража на Коста Рика Кейлор Навас дълго да гледа невярващо. Нападателят получи топката от Рубен Лофтъс-Чийк и с неспасяем удар от 25 метра я заби под гредата. Преди това Фил Джоунс можеше да отбележи с глава, но изстрелът му срещна напречната греда.

До почивката Навас се реваншира с блестящо спасяване след удар на Джейми Варди, а на другата врата Джак Бътланд попречи на Йохан Венегас да изравни.

През второто полувреме натискът на домакините отслабна. но Кейлор Навас отново имаше работа. Той се справи с мощен шут на Джордан Хендерсън, а Браян Овиедо изчисти топката от голлинията след удар на Хари Магуайър.

До края на двубоя имаше доста смени и качеството на играта падна. Дебют на вратата на Англия направи стражът на Бърнли Ник Поуп, а в 76-ата минута Уелбек затвърди победата на Англия. Острието на Арсенал беше точен отблизо с глава след комбинация с Деле Али.

Това беше 16-и гол за Уелбек с екипа на националния отбор и той даде сериозна заявка за титулярно място в първия мач на британците на Мондиал 2018 - срещу Тунис на 18 юни.

Коста Рика започва участието си на световните финали с мач срещу Сърбия на 17 юни.

АНГЛИЯ - КОСТА РИКА 2:0 (1:0)