Валядолид с голяма крачка към Примера

Отборът на Валядолид победи с 3:1 Спортинг Хихон в първи полуфинален плейоф за влизане в Примера дивисион. "Виолетовите" водеха с 3:0 на почивката, но след нея допуснаха гол, който запази интригата за реванша.

Резултата откри Франсиско Кайеро в 29-ата минута, а само шест по-късно Пабло Хервиас удвои аванса на домакините. Автогол на Жорди Калавера в 37-ата минута зарадва още повече феновете, изпълнили трибуните на стадион "Хосе Сориля", но в средата на второто полувреме Джони върна едно попадение, а с това и шансовете на гостите от Хихон да стигнат до финалния сблъсък.

Реваншът е на 9 юни. В другия полуфинален плейоф вчера Нумансия и Сарагоса завършиха 1:1.

Наскоро в испанските медии излязоха информации, че съвсем скоро Валядолид ще стане собственост на бразилската легенда Роналдо.

ВАЛЯДОЛИД - СПОРТИНГ ХИХОН 3:1 (3:0)