Министър Кралев награди европейските шампиони по канадска борба от София 2018

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди с почетни медали на ММС европейските шампиони по канадска борба от приключилото в София първенство за юноши, девойки, хора с увреждания, мъже и жени. Сашо Андреев спечели титлите на лява и дясна ръка в категория до 90 кг. Митко Петров триумфира на дясна ръка в категория до 110 кг. На лява и дясна ръка в категория до 60 кг при жените с увреждане на слуха златни медали спечели Лада Хаджиева. Павел Кръстев пък триумфира в категория + 100 кг при мъжете с увреждане на зрението. Почетни медали получиха и треньорите Вероника Бонкова и Георги Благов. България спечели общо 33 отличия от шампионата в София.

“Канадската борба е спорт с огромни традиции в България и Вашите успехи не са изненада. Поздравявам Ви за представянето и Ви желая да сте здрави и да печелите още много победи. Вашият спорт е много атрактивен, но и лесно достъпен за хора с увреждания и аз поздравявам федерацията, че работи за физическата активност на съгражданите ни в неравностойно положение“, каза Кралев.

На срещата в кабинета на министъра присъства и президентът на Българската и Световната федерации по канадска борба Асен Хаджитодоров, който му благодари за подкрепата и за успешното реализиране на съвместната програма за хора с увреждания.