Трети финал в Париж за Симона Халеп!

Световната номер 1 Симона Халеп за втори пореден и трети път в кариерата си се класира за финала на “Ролан Гарос”, след като надделя с 6:1, 6:4 над шампионката от 2016-а Гарбине Мугуруса.
Румънката, която е номер 1 в схемата, победи шампионката от 2016 година Гарбине Мугуруса (Испания) с 6:1, 6:4 за 1:32 часа. С този успех Халеп запазва и първото си място в световната ранглиста на WTA.
Румънката спечели първите пет гейма в мача и лесно приключи първия сет. Във втората част испанката поведе с пробив и имаше аванс от 3:1, но румънката взе подаването на съперничката си в осмия гейм и изравни 4:4. В следващия гейм Мугуруса пропусна три възможности за пробив, а в десетия Халеп поведе с 40:0 и затвори двубоя при първия си мачбол.
"Знаех, че трябва да бъда агресивна. Всичко се разви много добре за мен. Бях уверена, че мога да играя така през цялото време. Не се предадох, борех се за всяка една точка и затова успях да спечеля в два сета днес. Това е още един финал за мен тук, ще се опитам да бъда по-добра от миналата година, да се наслаждавам на играта и ще видим какво ще се получи", каза Халеп след двубоя.
Румънката, която загуби финалите в Париж през 2014 и 2017 година, все още няма титла от Големия Шлем в кариерата си. В спор за титлата в събота Халеп ще играе срещу победителката от американския сблъсък между Медисън Кийс и Слоун Стивънс.