Стаматова се класира на 1/4-финалите в Анталия

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 3 в схемата българка победи Габриела Никулае Татаруш от Румъния с 6:4, 6:4 за 1:45 часа.
Стаматова заработи 2 точки за световната ранглиста и 367 долара, а следващата й съперничка е представителката на домакините Илай Йорук, която участва с "уайлд кард". Поставената под номер 8 Габриела Михайлова загуби във втория кръг от Илай Йорук (Турция) с 6:2, 6:7(5), 1:6 за 2:52 часа.
Във втория сет българката имаше преднина от 6:5, но загуби в тайбрека, а в третата част взе само един гейм.
Петя Аршинкова и Габриела Михайлова, водачки в схемата на двойки, се отказаха от четвъртфиналния си мач срещу Тайла Уайтхаус (Австралия) и Маюка Аикауа (Япония). Вчера Аршинкова получи контузия в мача си на сингъл.