Лудогорец игра с човек по-малко, но не падна от Берое в Стара Загора

Макар да игра с човек по-малко от 14-ата минута, Лудогорец U15 не допусна загуба при гостуването си на Берое в Стара Загора и завърши мача с добрия турнирен резултат 1:1. Двубоят бе първи от осминафиналната фаза на Републиканското първенство.

Момчетата на Радо Комитов останаха десет на терена, след като червен картон получи Юлиян Манолски. Домакините се възползваха от това и малко по-късно откриха резултата. Попадението не само че не обезкуражи "орлите", но им подейства мотивиращо. До края на първата част те пропуснаха две хубави ситуации за гол, но нямаха шанс да отбележат.

През втората част възпитаниците на Комитов увеличиха натиска към вратата на своите гости и в 41-ата минута Георги Недков оплете топката в мрежата за 1:1. До края на срещата разградчани имаха още две от така наречените стопроцентови ситуации, но Стефан Статев и Росен Иванов не успяха да вкарат за пълен обрат. Реваншът е в неделя, 10 юни, от 10,30 часа, на тренировъчния комплекс "Гнездо на орли".

"Жалко, че не победихме, защото, макар и с човек по-малко, владеехме повече топката, пресирахме по-добре и създадохме повече ситуации за гол. Похвално е, че момчетата проявиха воля и дух, че се раздадоха докрай. Очаква ни труден реванш, но имаме всички шансове да успеем да елиминираме Берое", каза след последния съдийски сигнал Радо Комитов.