ЛеБрон продължава да твори история

Кливланд вече изостава с 0-3 във финалите на НБА от Голдън Стейт, а поредната загуба на Кавалиърс не спря ЛеБрон Джеймс от поредното му историческо постижение. Крилото на Кавс получи само минута почивка при първото домакинство на своя тим в тазгодишния спор за титлата и игра цели 47 минути, за които направи поредния си “трипъл-дабъл” - 33 точки, 11 асистенции и 10 борби.

33-годишният лидер на Кливланд вече бе станал №1 по мачове с “трипъл-дабъл” в историята на финалите на Лигата, но сега отметна и нова страница. Джеймс е първият баскетболист, който записва двуцифрен брой подобни срещи, след като снощната такава бе под №10 за него.

Във финалната серия до момента средните показатели на ЛеБрон са 37.7 точки, 10.7 асистенции, 9.0 борби, 1.7 отнети топки и 1.0 чадъра.