Дюрант влезе в елитен клуб с 40/10/5

Кевин Дюрант бе звездата на вечерта при победата на Голдън Стейт със 110:102 срещу Кливланд, с която шампионите вече водят с 3-0 във финалите на НБА. Крилото на Уориърс вкара 43 точки, овладя 13 борби и направи 7 асистенции за 43 игрови минути, а фантастичното му представяне му отреди място в елитен клуб, редом до малка група легендарни играчи, които са правили нещо подобно във финален мач далеч от дома.

Дюрант е едва шестият играч, който завършива с поне 40 точки, 10 борби и 5 асистенции при гостуване във финална серия. Останалите петима, които са постигали това са Клиф Хейгън (1951), Джон Хавличек (1968, 1969), Меджик Джонсън (1980), Майкъл Джордан (1993) и ЛеБрон Джеймс (2015, 2016, 2017).

Уориърс стигнаха до победата рано тази сутрин след отлично второ полувреме, а именно Дюрант сложи точка на спора, реализирайки тройка далеч зад линията за 106:100, с което на практика пречупи Кливланд.