Халеп отново прекърши Кербер и стигна полуфиналите в Париж

Световната номер 1 Симона Халеп елиминира на четвъртфиналите на “Ролан Гарос” 12-ата в схемата Анжелик Кербер след трисетова битка - 6:7(2), 6:3, 6:2 за два часа и 16 минути.
Румънката направи цели 30 непредизвикани грешки в първия сет, който загуби след тайбрек, но в следващите две части доминираше изцяло. Халеп направи пробив в началото на втория сет, а след това приключи частта, след като отново взе подаването на съперничката си. В третия сет Халеп взе аванс с 4:1 и затвори двубоя още при първия си мачбол.
Румънката има пет победи в 9 мача срещу Кербер. Халеп, която загуби финала в Париж през 2014 година, все още няма титла от Големия Шлем в кариерата си. 30-годишната Кербер спечели трофеите от Откритото първенство на Австралия и на САЩ през 2016 година.
Халеп достига до полуфиналите на "Ролан Гарос" за трети път в кариерата си. В спор за място на финала тя ще играе срещу шампионката от 2016 година Гарбине Мугуруса (Испания), която по-рано днес на четвъртфиналите разгроми двукратната шампионка и 28-а в схемата Мария Шарапова (Русия) с 6:2, 6:1.
Мугуруса има три победи в четири мача срещу румънката.