Ненчо Балабанов записа първа победа в Мастърса на Интерактив тенис

Актьорът Ненчо Балабанов показа железни нерви и отлична техника в първия си мач от Lotto Sofia Open 2018, като записа първа победа в най-голямата аматьорска тенис лига в България. На Централния корт на Българския национален тенис център той се наложи с 2:0 сета (6:2, 6:4) над Светозар Михайлов, но за да влезе в основната схема на турнира ще трябва да спечели още две срещи. През целия мач Ненчо демонстрира добро самочувствие, поглед върху играта и отлично придвижване. Публиката по трибуните оцени старанието и спортсменския им дух на двамата играчи, и ги подкрепяше в трудните моменти от мача.

Срещата започна спокойно, като актьорът бързо изостри ударите си, засили сервиса си и поведе с 3:1 гейма. Светозар успя за вземе подаването си за 2:4, но след няколко двойни грешки позволи на шоумена да затвори сета с 6:2. Във втория сет Ненчо прецизира ударите си и след няколко успешни атаки поведе с 3:0. Светозар обаче не пожела да се предаде безславно, мобилизира се и изравни резултата до 3:3. Последва медицински таймаут за Ненчо Балабанов, който за пръв път в живота си получи крамп на мускулите на дясната ръка и се наложи лекар от Националния тенис център да му помогне да продължи срещата. След подновяването на играта Ненчо допусна пробив в сервис-гейма си, но след това преодоля болката, концентрира се и затвори гейма и срещата с 6:4.

"Въпреки проблемите с дясната ръка, които ми се случват за пръв път, съм изключително щастлив да запиша първата си победа на турнир, и то в Мастърс 1000", каза Ненчо Балабанов. "Благодаря на организаторите и на Светозар, който се представи страхотно и ми даваше доста трудни топки. Направих всичко възможно, за да се концентрирам, което досега ми беше много трудно. Работя усилено, за да подобря техниката, но с концентрацията е по-сложно - за разлика от времето, когато съм на сцена и пред камери. Слава Богу, се получи. Усетих какво е напрежението да водиш в резултата, крампирах за пръв път в живота си, надявам се и за последен. Ще пия повече магнезий", добави актьорът.

Следващият съперник на Ненчо Балабанов е Румен Баев, а мачът ще се играе тази вечер от 20 часа, отново на Централния корт на Българския национален тенис център. Актьорът и организаторите на надпреварата канят всички любители на тениса да дойдат в Борисовата градина и да подкрепят двамата играчи.