Румънците не се затрудниха с Финландия (видео)

Румъния не срещна особени трудности в контролата срещу Финландия и се наложи с 2:0. Кристиан Манеа и Чиприан Деак бяха точни за северните ни съседи и зарадваха публиката в Питещ.

Румънците изиграха силно първо полувреме, но направиха доста пропуски, а и вратарят на Финландия Лукаш Храдецки показа класа. В 37-ата минута спаси силен удар на Алесандру Митрица, но нямаше какво да стори при добавката на Манеа.

След почивката домакините продължиха да доминират. В 61-ата минута опитният Деак се възползва от объркване в противниковата половина и оформи крайното 2:0.

РУМЪНИЯ - ФИНЛАНДИЯ 2:0
1:0 К. Манеа (37)
2:0 Ч. Деак (61)